Kontakt w sprawie rozwiązania:

Anna Haładaj-Buchalska

anna_buchalska@cadexpert.com.pl

tel. +48 42 25 03 132

 

Wdrożenia

E-Rybnik

Nim wyjdziesz z domu na przystanek, możesz sprawdzić w komputerze, gdzie dokładnie znajduje się autobus. Takie udogodnienia mają mieszkańcy Rybnika; Rybnicki System Informacji Przestrzennej (RSIP) jest rozbudowany o mapę z umiejscowieniem autobusów. Każdy z mieszkańców może dodatkowo zaznaczyć na mapie miasta swoje ulubione miejsca, które warto zobaczyć. Na stronie internetowej www.rsip.rybnik.eu można znaleźć informacje przydatne dla mieszkańców miasta i odwiedzających, którzy łatwo wyszukają w systemie ulice i adresy, a także restauracje, kina itp.

Ten interaktywny i innowacyjny system informacji przestrzennej tworzyliśmy, wykorzystując technologię Autodesk. Wyraźna poprawa jakości obsługi pracy Urzędu, skrócenie czasu rozpatrywania spraw i przygotowania dokumentów, a co za tym idzie zwiększenie efektywności i zmniejszenie kosztów pracy – to atuty wdrożenia systemu w Urzędzie. System ma charakter otwarty, stale rozszerzamy jego możliwości, dopasowujemy narzędzia do bieżących potrzeb odbiorców.

System ten cieszy się nie tylko uznaniem mieszkańców miasta, ale także otrzymał I nagrodę w konkursie "Przyjazny urząd administracji samorządowej" organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Warto dodać, że rozbudowa projektu była współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Właściwości systemu RSIP >> 

 

 

Rys. 1 Mapka z bieżącym umiejscowieniem autobusów

Rys. 2 Mapka interaktywna tworzona przez mieszkańców miasta, gdzie można zaznaczyć ciekawe, ulubione miejsca